İlk hedefimiz Pilates’i beden, zihin ve ruh birlikteliği içinde öğretmek, uygulatmak ve yaşatmaktır…

Studio Hakkında

BASI Pilates Studio

1989 yılında Rael Isacowitz tarafından kurulan ve dünyanın en çok tercih edilen Pilates metodlarından BASI Pilates®’in ülkemizdeki licensee (tek yetkilisi) olan BASI Pilates® Türkiye’nin temelleri 2011 yılında Cengiz Han Üçgün tarafından atılmıştır. Tam donanımlı BASI Pilates Teşvikiye ve Levent Studio’larımızda, deneyimli BASI Pilates® Sertifikalı Eğitmenler eşliğinde Pilates dersleri verilir. Dersler bireylerin ihtiyaçlarına göre tasarlanır ve bütün Pilates ekipmanını içerir.

Müşterilerimiz Pilates’e yeni başlayanlardan fizik tedavi görenlere, profesyonel sporculardan dansçılara kadar uzanan geniş bir yelpazeyi oluşturur.

Pilates metodu prensipleri doğru kullanıldığında;

 • Güvenli, güçlendirici ve rahatlatıcıdır. Bedensel farkındalığı arttırarak postür bozukluklarının düzelmesine yardımcı olur.
 • Dengeli bir duruş, sağlıklı kas ve kemik yapısı oluşturur, koordinasyonu geliştirir, dayanıklılığı arttırır.
 • Özellikle “core” olmak üzere tüm kasları kuvvetlendirir.
 • Omurga odaklı rahatsızlıklara karşı (sırt, bel, boyun) koruyucu bir çalışmadır.
 • Hareketlilik alan ve açısını arttırır.
 • Sakatlanmalardan sonra günlük aktiviteler için gerekli olan mobilitenin geri kazanılmasına yardımcı olur.
 • Akıcı doğru nefeslerle konsantrasyon ve zihinsel faaliyetler artar.
 • Zindelik, canlılık, esneklik ve kuvvet kazandırır.
 • Güvenli, güçlendirici ve rahatlatıcıdır. Bedensel farkındalığı arttırarak postür bozukluklarının düzelmesine yardımcı olur.

Sektörde en titiz kabul edilen BASI Pilates® eğitim programlarını tamamlayan sertifikalı eğitmenlerimiz BASI Pilates® Programı’nın yapısına göre ders verirler.

BASI Pilates Studio Teşvikiye ve Levent’te , özel dersler 60 dakikadır. Maksimum 7 kişi ile gerçekleşen Grup Mat dersleri ise 50 dakikadır.

 • Kişiye Özel Pilates
 • Düet Pilates
 • Trio Pilates
 • Grup Mat Pilates
 • Hamileler için Pilates
 • Yaşlılar için Pilates
 • Rehabilitasyon içerikli Pilates
 • Çocuklar için Pilates

Ayrıca BASI Pilates Studio, BASI öğrencilerinin Gözlem, Pratik ve Staj Verme Dersleri saatlerini tamamlamalarına destek olur. Eğer bir Pilates eğitmeni olmayı düşünüyorsanız, eğitim takvimimizi inceleyiniz.

  BASI Pilates Studio Levent
  Manolyalı Sokak No:6 3.Levent
  34330 İstanbul – Türkiye
  T: 0(212) 269 33 69 / M: 0(553) 321 64 00
  Ücretsiz park yerimiz bulunmaktadır.
  BASI Pilates Studio Teşvikiye
  Maçka Cad. No: 18 Vehbi Bey Apt. K: 1
  Teşvikiye 34367 Şişli İstanbul – Türkiye
  T: 444 76 59
BASI Pilates® Studio - Teşvikiye

BASI Pilates® Studio – Teşvikiye

BASI Pilates® Eğitmenleri

x CENGİZ HAN ÜÇGÜN

BASI Pilates Faculty, Yönetici

Spor hayatına, 10 yaşında ilkokul voleybol takımında oynayarak başlayan Cengiz Han Üçgün, Galatasaray Lisesi’nde ve Galatasaray Spor Kulübü Voleybol Takımı’nda profesyonel olarak devam etti, Milli Takıma yükseldi. Ardından Yeşilyurt Spor Kulübü, Yıldızlar Koleji, Boğaziçi 1886 takımlarında voleybol oynadı. 2003-2007 yılları arasında Londra’da Angel Football Club’da amatör futbol oynadığı dönemde ilk defa Pilates Metodu’yla tanıştı.

Balanced Body University’nin BBU Teacher Training Program’ını tamamladı. Piyo Studio’sunda Pilates eğitmenliği yaptıktan sonra 2008 yılında Cengiz Han Üçgün Pilates Studio’sunu kurdu. Pilates eğitimine, Joseph Pilates’in başlattığı işi devam ettirmesini isteyeceği kişi, “hocaların hocası” diye tanımlanan Rael Isacowitz’in “Passing The Torch” Mentorship Programı’yla devam etti. Lolita San Miguel, Mary Bowen, Ron Fletcher, Kathy Grant, Alan Herdman, Karen Clippenger, Elizabeth Larkam, Julian Littleford gibi dünyanın önde gelen Pilates Master’larının programlarına katıldı. 2010 yılında ilki yapılan 1. Istanbul Pilates Conference’ının organizasyonunu ortak olarak düzenledi. Aynı yıl, Pilates endüstrisinin en yetkili uzmanlarının, profesyonel bir dernek ve Pilates standardı sertifikası onaylama kurumu olarak kurduğu, Pilates Method Alliance, PMA® tarafından “Onaylı Pilates Eğitmeni” (PMA® Certified Pilates Teacher) belgesi aldı. 2011 yılında Pilates Eğitimi’nde dünya lideri olan BASI Pilates’in host studio’su ve temsilcisi olarak, Türkiye’de BASI Pilates®, Comprehensive Teacher Training Course-CTTC (Kapsamlı Eğitmen Yetiştirme Kursu)’nu başlattı. Aynı yıl, Rael Isacowitz’in “Ultimate Pilates” programını tamamladı. 2012 yılında Rael Isacowitz’in İstanbul’daki “Workshop”larını organize etti. 3 yıl içinde studiosunda organize ettiği 7 Kapsamlı Eğitmen Yetiştirme Kursu’nun tamamına asiste etti. 2014 yılında BASI Faculty (Pilates Eğitmen Yetiştirme Kursu vermeye) hak kazandı.

2014 yılında kurduğu şirketi BODYNETWORX bünyesinde bulunan BODYNETWORX Studio ve BODYNETWORX Academy’nin yöneticiliğini yapmaktadır.

EĞİTİM BİLGİLERİ VE SERTİFİKALAR

PMA Certified Pilates Teacher; BASI Ultimate Pilates (Advanced Education); BASI PILATES Comprehensive Teacher Training Course-CTTC (Kapsamlı Eğitmen Yetiştirme Kursu) 1-12 Modul; Balanced Body University Pilates Mat 1-2-3; Balanced Body University Pilates Reformer 1-2-3; Balanced Body University Pilates Trapeze Table 1-2-3; Balanced Body University Pilates Chair and Barrels 1-2-3

x BERNA KAYA

Pilates Eğitmeni

1987 İzmir doğumlu olan Berna Kaya spor yaşantısına 10 yaşında GSİM de taekwondo yaparak başladı. Daha sonra TED, Konak Belediye, İzmir Büyükşehir Belediyesi gibi kulüplerde sporculuk hayatına profesyonel olarak devam etti. Bu süreçte çeşitli Uluslararası, üniversiteler ve Türkiye dereceleri elde etti. Kuşak seviyesini 3.Dan’a kadar yükseltti. 2010 yılında Artistik Jimnastik Hakemliği sertifikası alarak hakemlik yapmaya başladı. Aynı süreçte step aerobik antrenörlüğü yaptı. Pilates ile 3 yıl önce tanışan Berna Kaya, Balance Body University Mat1, Reformer1 sertifikalarını aldı. İzmir’de Enercix Sports Studio da ilk Pilates egitmenligine başladı. Anthony Lett, Juan Castellano, Tracey Mallett gibi ünlü eğitmenlerin farklı programlarına katıldı. Daha sonar BASI Pilates® Kapsamlı Eğitmen Yetiştirme Kursu’nu tamamladı. Şimdi ise BODYNETWORX Studio’da eğitmenlik yapmaya devam ediyor.

EĞİTİM BİLGİLERİ VE SERTİFİKALAR

Booty Barre Sertifikası, BASI PILATES (CTTC) Kapsamlı Eğitmen Yetiştirme Kursu 1-12 Modul; Balanced Body University Pilates Mat 1; Balanced Body University Pilates Reformer1

x EFVANİ AYBİKE KOÇ

Pilates Eğitmeni

2008 yılında TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ)  İktisat Bölümü’nden mezun olan Efvani Aybike Koç, üniversite eğitimi boyunca Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV), SME Union of the European People’s Party (EPP) ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda (DEİK) çalışmalarda bulundu. Mezuniyetini takiben DEİK/Türkiye-Amerika ve Türkiye-Ortadoğu & Körfez İş Konseyleri, Türk-İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası, Koçoğlu Grup Şirketleri ve Novida Stratejik Yönetim Hizmetleri’nde çalıştı.

Kurumsal hayatta farklı görevlerde bulunan Efvani Aybike Koç, 2014 Eylül ayında BASI Pilates® Kapsamlı Pilates Eğitmeni Yetiştirme Kursu’na katıldı ve Haziran 2015’te BODYNETWORX’te Pilates Eğitmeni olarak çalışmaya başladı. Efvani Aybike Koç BODYNETWORX Academy ve Studio kurumsal ve eğitim departmanlarında da görev almaktadır.

EĞİTİM BİLGİLERİ VE SERTİFİKALAR

BASI Pilates® (CTTC) Kapsamlı Eğitmen Yetiştirme Kursu 1-12 Modül

 

x ORHAN KANAT

Pilates Eğitmeni

2007 – 2013 yılları arasında Sakarya Üniversitesi’nde Bilişim Sistemleri Öğretmenliği Lisans eğitimi alan Orhan Kanat, bu dönemde dans etmeye başladı. Hobi amaçlı Bale ve Modern Dans dersleri alarak hayatının amacı haline gelen dans etme arzusuyla sağlam adımlarla kariyerine yön verdi. Eğitiminin bir bölümünü İspanya’da Universidad de Zaragoza’da devam ettirdi, bu süreçte burslu olarak Escuela de danza las Torres de Teruel’de bale eğitimi aldı. Türkiye’ye geri döndüğünde, İstanbul’da bulunan bale okullarında da burslu olarak eğitim almaya hak kazandı. Mart 2016’da BASI Pilates Kapsamlı Eğitmen Yetiştirme Programı’na katıldı ve Haziran 2016’dan itibaren de BASI Pilates Levent Studio’da eğitmenlik yapmaya başladı.

x SİNEM SEBZECİ

Pilates Eğitmeni

1982 İstanbul doğumlu olan Sinem Sebzeci 2005 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümünü derece ile tamamlamıştır.

Kurumsal hayata 2005 yılında Ram Dış Ticaret A.S ile başlayıp Doğuş Otomotiv A.S ithalat bölümünde görev almistir.2010 yılında İngiltere St.Giles international da eğitim aldi.2011 yılında bir uluslarası nakliye firmasında kurumsal satış yöneticiliği yapti.2015 yılında kurumsal hayatını bırakıp Basi pilates kapsamlı pilates eğitmeni yetiştirme kursuna katildi ve 2016 yılında Basi pilates Nişantaşı studioda eğitmenlik yapmaya başladı.

Sertifika ve Katılım Belgeleri
•Basi Comprehensive Pilates Teacher Training (2016)
•Turkiye Cimlastik Federasyonu – Pilates Teacher Training(22-31 Ekim 2015)
•Babs Academy – Hamilelik ve Pilates(21-22 Kasim 2015)
•Rael İsacowitz Advanced Education Workshop(16 Agustos 2015)
•Masters of Movement (21-22 Mayis 2016)
Suzanne Scott-Working on the Sidelines
Suzanne Scott-push-pull-hold
Alan Herdman -What’s higher than the advanced matwork
James D’Silva -Garuda Standing
•Serotonin Akademi -Omuz -Dirsek -El bileği Fonksiyonel Anatomisi ve Hastalıklar(27-28 subat 2016)
•Serotonin Akademi-Hareket Anatomisi ve Kadavra Çalışması (1-2 Ekim 2016 )

Pilates Dersleri

Kişiye Özel Pilates Dersleri

10'lu paket
30'lu paket
50'li paket

Düet Pilates Dersleri

10'lu paket

Trio Pilates Dersleri

10'lu paket

Grup MAT Pilates Dersleri

Hafta arası her gün;

Pazartesi – 18:30
Salı – 19:00
Çarşamba – 18:30
Perşembe – 19:00
Cuma – 18:30

Mat grup sınıflarımız minimum 3, maximum 5 kişiliktir.

3 kişilik grup oluşturulduğu takdirde istenilen gün ve saatte sınıf açılmaktadır.

Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Pilates Nedir?

Pilates, her bir egzersizin çok kez tekrarı yerine daha az sayıda, kontrollü ve belirli bir biçim içinde uygulanması tercih edilen bir metotdur. Pilates’in yaratıcısı Joseph Pilates, vücut ve zihin koordinasyonu için 500’den fazla belirli egzersiz tasarlamıştır. Joseph’e göre zihinsel ve fiziksel sağlık birbiri için gereklidir. Bu doğrultuda, J. Pilates’in yaptığı uygulamalarda, hareketler akıcı, nefes, kontrol ve konsantrasyonla birleştirilmiştir. Sonuç artan esneklik, güç, beden farkındalığı, enerji ve gelişmiş zihinsel konsantrasyondur.

Joseph Pilates, daha iyi sonuçlar alabilmek için egzersizinin beş ana ekipmanını da tasarlamıştır. Böylece, egzersizler belirli kurallar doğrultusunda, daha kolay bir biçimde uygulanabilir hale gelmiş ve vücudun tüm bölgelerinin çalışması hedeflenmiştir.

Pilates uygulayıcıları, eğitimlerinde güç ve esneklik inşa edebilmek için kendi vücut ağırlıklarını kullanmaktadırlar. Bunu yüksek düzeyde egzersiz üzerine yoğunlaşmadan gerçekleştirmeyi hedeflerler. Günümüzde Pilates pek çok fizyoterapist tarafından rehabilitasyon sürecinin önemli bir parçası olarak kullanılmaktadır.

BASI Joseph Pilates’in çalışmalarının özünü koruma gayretindedir, bunu yaparken de çok çeşitli hedefler gözetilir ve çalışmanın içine entegre edilir. Özgür repertuar bütünlüğü içinde öğretilir, bütün araçlar kullanılır ve en önemlisi “bütün”e yönelik çalışmalar yapılır. Aynı zamanda daha modern ekipmanlar kullanılır ve çağdaş bilimsel kavramlar çalışmaya uygulanır. Rehabilitasyon ve yeniden eğitim çalışmanın önemli bir parçasıdır ve bu ruhani biçim içinde bütünleşmiş olarak öğretilir. Repertuar ve ekipman “işin malzemeleri” olarak kullanılır ve her bir bireyin ihtiyaçlarına ve o bireyin özel hedeflerine göre uyarlanır. Belli gruplar, performans artışını sağlamak amacıyla özel bir yolla çalıştırılır.

Pilates’i diğer egzersiz metodlarından farklı kılan, onun bağlı olduğu on temel ilkedir.

 • Farkındalık
 • Merkezleme
 • Nefes
 • Verim
 • Denge
 • Akıcılık
 • Konsantrasyon
 • Kesinlik
 • Kontrol
 • Uyum
 • Yukarı 
  web analytics