Neden BASI Pilates®?

BASI Pilates, yenilikçiliği ve akademik başarıya adanmışlığı ile ün salmış, lider bir Pilates eğitim akademisidir. BASI ailesine hoş geldiniz!

30 Ülke

100+ Temsilcilik

10.000+ Mezun

BASI’nin açılımı Body Arts and Science International® (Uluslararası Beden Sanatı ve Bilimi), hem akademinin ismi hem de Pilates eğitmeni yetiştirme yaklaşımımızın bir teyididir. BASI eğitiminin temeli anatomi, fizyoloji ve bilimsel prensipler olsa da, vurguladığı nokta her hareketin estetik kalitesidir.

Misyonumuz

BASI Pilates, bir Pilates eğitmen yetiştirme akademisidir ve misyonu Joseph ve Clara Pilates’in başlattığı işi koruyup sürdürerek, yüksek kalibreli eğitmenler yetiştirmektir.

BASI Pilates, klasik repertuarı ve Joseph Pilates’in filozofisini korur ve buna bilimsel bilgi ve bugünün tecrübesi ile destekleyici olur. BASI Pilates hem nicelik hem de nitelik olarak büyümeye çaba sarf eder ve her zaman sanata, bilime, bilgiye ve en önemlisi de Joseph ve Clara Pilates’in amaçlarına sadık kalmaya gayret eder. En temel amacımız sağlıklı yaşamdır ve bu amacın peşinde koşarken hem bireyleri daha sağlıklı hale getirmek için hem de yaşadığımız dünyanın iyiliği için insan durumunun her seviyesi ele alınacaktır.

Neden BASI?

Kalifiye Pilates eğitmenleri için, BASI Pilates, Kapsamlı Eğitmen Yetiştirme Kurs Programı, metodun spesifik yönlerini kapsayan İleri Seviye Eğitim programları, master seviyesinde workshop’lar ve uluslararası sempozyumlar sunmaktadır. BASI Pilates, bu programlara katılan katılımcıların, Pilates Method Alliance’tan (PMA) sürekli eğitim kredilerini almalarını güvenceye alır. Ayrıca, Kapsamlı Eğitmen Yetiştirme Kurs Programı’na katılan öğrenciler PMA’ta ücretsiz öğrenci üyeliğine de sahip olacaktır.

BASI Pilates ağı bugün 30’u aşkın ülkeye yayılmıştır ve binlerce öğrenci mezun etmiştir. Dünyada 100’ü aşkın yerde eğitmen yetiştirme kursları sürekli devam etmektedir. Fakülte eğitmen kadromuz ve temsilcilerimiz eşsiz hocalar ve mentorlardır ve idari ekibimiz kendilerini öğrencilerin mutluluğuna ve ihtiyaçlarına adamışlardır.
Sonuç olarak, BASI Pilates’i özel yapan şey insanlardır.

BASI Pilates® 25 yılı aşkın bir süredir Pilates Metodu’nun en yüksek kalitedeki eğitimini vermektedir.

BASI, Pilates eğitmen yetiştirme programındaki bütün öğrencilerine Pilates Metodu’nun en yüksek kalitede eğitimini vermeye kendini adamıştır. BASI mezunları dünyanın her tarafında ders vermektedir ve genişlemekte olan BASI ailesinin tutkulu, kendini işine adamış ve çok yetenekli Pilates profesyonelleridir. Eğitim programlarımız yoğundur, bunun amacı potansiyel her öğrenmenin içindeki en iyi özellikleri ortaya çıkarmak içindir. Öğrencilerimiz bu yolculuk boyunca eşsiz bir fakülte eğitmen kadrosu tarafından desteklenmektedir, eğitmenlerimiz her öğrencinin başarısına kendilerini adamışlardır.

BASI Pilates® Eğitim Programları Hakkında Sorular ve Cevaplar:

BASI Pilates ile diğer Pilates organizasyonlarının farkı nedir?

Bu çok önemli bir soru ve açıklamaktan gurur duyuyoruz. BASI eğitim programın temel filozofisi fiziksel, duygusal ve spiritüel sentezdir. BASI Pilates, repertuar, süreç ve atletizmi yapılı bir süreçte birleştirerek, müfredata dayalı bir eğitim programı sunar. BASI programının kalbi olan Block System™ güncel bir yaklaşımdır. Bu sistem, Pilates repertuarındaki yüzlerce egzersizi özel bir teknikle sınıflandırır ve birleştirir.

BASI Pilates insan hareketi sanatının ve biliminin gerçek bir karışımıdır ve Joseph H. Pilates’in çalışmalarıyla direk olarak ilgilidir, bağlantılıdır. BASI Pilates, Joseph ve Clara Pilates’in mirasına saygı duyar ve onu korur: orijinal prensipleri ve repertuarı sunar (bütün Pilates ekipmanlarını kullanarak), aynı zamanda güncel bilimsel gelişmeleri ve metodun evrimini de entegre eder.

BASI Pilates dersleri basılı ve elektronik materyaller ile desteklenir, bunlara Study Guide’larımız, altı adet Hareket Analiz Çalışma Kitapları ve DVD’ler dahildir. Bunlara ek olarak BASI öğrencilerine Pilates Interactive’i kullanmaları için kredi verilir. Pilates Interactive, yüzlerce egzersiz, antrenman ve eğitimsel dersleri kapsayan özel bir online eğitim kaynağıdır. Pilates Interactive kendi çapında bir dünya ilkidir.

Fakültemizi oluşturulan seçkin eğitmen takımımızdan bahsetmeden BASI Pilates’in benzersiz niteliklerini açıklamak yeterli değildir. Her fakülte üyesi çok deneyimli bir Pilates profesyonelidir. Fakülte eğitmenlerimiz sıkı bir seçim aşamasından geçerek bu özel programa karşı duydukları tutku ve kendilerini bu çalışmaya adadıklarından dolayı BASI’yi temsil etmek için seçilmişlerdir. Bu yetenekli bireyler, yüksek seviyede profesyonellerdir ve bilginin peşindelerdir. Bu kişiler dans, akademik çalışma, fizik tedavi, Uzakdoğu sporları ve atçılık eğitimi gibi farklı hareket çalışma konularında geçmişlere sahiplerdir. Bu çok yönlü grup, özel bir tecrübe ve disiplin kombinasyonu sunar. Zengin eğitmen kadromuzla çok gurur duyuyoruz.

BASI Pilates’e duyulan kadar güven hiç bir eğitim programına duyulmuyor. Diğer programların ulaşmaya çalıştığı Pilates eğitimi standardını korumaya devam ediyoruz. Sizinle şahsen tanışmayı, bu söylediklerimizin sadece laf olmadığını ve somut bir şekilde desteklenen bir inanç sistemi olduğunu göstermek isteriz.

Hangi BASI Eğitim Programı bana uygundur?

BASI bütün ilgili öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için iki farklı program sunar. BASI MAT Çalışması Eğitmen Yetiştirme Kurs Programı, ekipman kullanmadan Pilates hakkında derin bir bilgiye sahip olmak isteyenler için tasarlanmıştır. MAT Programı’nı tamamlayan öğrenciler BASI Pilates MAT Eğitmen Yeterliliği sınavına girebilir. MAT Çalışması Eğitmen Yetiştirme Kurs Programı Kapsamlı Eğitmen Yetiştirme Kurs Programı’na katılmak için bir ön koşuldur.

Kapsamlı Eğitmen Yetiştirme Kurs Programı, bütün Pilates ekipmanlarını kullanarak, Pilates Metodu’nu kapsamlı şekilde öğrenmek isteyenler içindir. Kapsamlı Eğitmen Yetiştirme Kurs Programı’nı tamamlayan öğrenciler BASI Pilates Eğitmen Yeterliliği sınavına girebilirler, bu onları İleri Seviye BASI Pilates eğitmeni olarak kalifiye eder.

Eğitimimi başka bir organizasyondan aldım. Köprü programınız var mı?

BASI tarafından kabul edilen farklı program mezunları, BASI’nin profesyonel köprü programı olan ProBridge programına kayıt olabilirler. Buna alternatif olarak, önceden eğitim almış Pilates profesyonelleri, MAT Çalışması Eğitmen Yetiştirme Kurs Programı veya Kapsamlı Eğitmen Yetiştirme Kurs Programı için kayda değer bir indirim alacaklardır. Daha evvel tamamlanmış Pilates eğitmen yetiştirme programlarına katılan öğrenciler, kabul edilebilecek bir kanıt gösterirlerse, eğitim ücreti üzerinden indirim alabilirler. Gözlem, bireysel pratik ve staj ders verme saatleri kişiden kişiye göre değerlendirilecektir.

Bir modül kaçırırsam ne olur?

MAT Çalışması Eğitmen Yetiştirme Kurs veya Kapsamlı Eğitmen Yetiştirme Kurs öğrencileri bir modül kaçırırlarsa programa devam edebilirler. Eğitimlerini aksatmamak için, katılamadıkları modülü en kısa zamanda başka almaları tavsiye edilir. BODYNETWORX Academy size bu konuda yardımcı olacaktır. Mat öğrencileri, pratik sınavı ve Eğitmenlik Yeterliliği sınavlarına girmek için kaçırdıkları bütün dersleri tamamlamak zorundadırlar.

Program süresinde hamile kalırsam veya sakatlanırsam ne olacak?

Eğitiminizi durdurabilir ve uygun olduğu zaman tekrar başlatabiliriz. BASI, duruma göre, programa geri dönmeden önce doktorunuzdan bir rapor isteyebilir. Ödemeleriniz durdurulacak ve programa geri döndüğünüzde tekrar başlatılacaktır.

Kaç saat bireysel pratik yapmam bekleniyor?

BASI Kapsamlı Eğitmen Yetiştirme Kurs Programı 200 saat bireysel pratik yapmayı zorunlu tutar, (öğrencilerin bu çalışmaya Temel Ekipman Programı sırasında başlamaları teşvik edilir). Bu pratik, BASI çalışmalarını bedeninize entegre etme açısından çok değerlidir. Saatlerinizi özel, düet veya grup dersler alarak doldurabilirsiniz. BASI Mat Programı 40 saat bireysel pratik yapmayı zorunlu tutar. MAT Çalışması Eğitmen Yetiştirme Kurs veya Kapsamlı Eğitmen Yetiştirme Kurs öğrencisi olsanız da pratiğin eğitim süresince ve devamında yapılması önemlidir. Bilmediğiniz bir şeyi öğretemezsiniz ve kendinizi devamlı pratiğe adamazsanız kendiniz de öğrenemezsiniz.

Program zorunluluklarını bitirmek ne kadar süre alır?

Modüller, pek çok BASI Temsilci Stüdyolarında iki-üç aylık bir süreye dağıtılmıştır. Kapsamlı Eğitmenlik Yeterliliği almak isteyen öğrenciler, gözlem ve staj ders verme (Kapsamlı Eğitmen Yetiştirme Kurs Programı’nda 6. modülden sonra) saatlerini genellikle 4 ay ile bir sene içerisinde tamamlıyorlar. Fakat öğrenciler Kapsamlı Eğitmen Yetiştirme Kurs Programı’nın 6. modülünü bitirdikten sonra program zorunluluklarını tamamlamak için 3 senelik bir süreye sahiptirler.

Sınavların formatı nedir?

Yazılı: Çok seçenekli test. Pratik (Mat ve Kapsamlı Eğitmenlik Yeterliliği için): Eğitimde öğrendiğiniz üç veya dört egzersizin uygulanması. Ders Verme Sınavı (Mat ve Kapsamlı Eğitmenlik Yeterliliği için): BASI repertuarı ile ders vermek.

Yazılı sınavı geçmezsem ne olur?

Yazılı sınavı geçmezseniz daha ileri bir tarihte tekrar alınabilir. BODYNETWORX Academy’yi arayarak bunu ayarlayabilirsiniz.

Son pratik sınavımı veya ders verme sınavımı geçmezsen ne olur?

Bu sınavları daha ileri bir tarihte alma imkanınız olacaktır. BODYNETWORX Academy tarihi ayarlamak için size yardımcı olacaktır. Tekrar test almanın bir ek ücreti vardır. Son pratik sınavınızı ve ders verme sınavınızı, çalışmalarınızdan %100 emin olduğunuz zaman almanızı tavsiye ederiz.

Bir programa kayıt olup katılamazsam, paramı geri alabilir miyim?

BASI, program öncesi veya program süresince iptal eden kişilere sınırlı bir para iadesi yapar. Başvurunuzda yaptığınız $500’lık ödeme, $100.00’lık bir başvuru işlem ücreti (“Başvuru Ücreti”) ve $400.00’lık bir depozitonun (“Depozito”) toplamıdır.

Eğer BASI başvurunuzu kabul etmezse, veya birinci modülün başlangıcından 30 veya daha fazla gün öncesinde başvurunuzu iptal ederseniz, size Başvuru Ücreti haricindeki tüm miktarı mümkün olan en kısa sürede iade edeceğiz.

Eğer birinci modülün başlangıcından 30 veya daha az gün öncesinde başvurunuzu iptal ederseniz, size Başvuru Ücreti ve Depozito haricindeki tüm miktarı iade edeceğiz. Bunun sebebi, programa katılımınızın, programın önceden belirlenmiş takvime göre ilerleyip ilerlemeyeceğini belirlediği içindir.

Birinci modül başladıktan sonra iptal ederseniz, ödemenizi iade etme zorunluluğumuz yoktur (başka bir modüle katılıp katılmamanız bunu etkilemez).

Eğer yukarıdaki şekilde belirttiğimiz gibi bir durumda iptal söz konusu olursa, BASI, yapmış olduğunuz ödemeyi katılabileceğiniz başka bir BASI programına transfer etmenize izin verir. Katılacağınız bu yeni programın başlangıç tarihi, iptal ettiğiniz programa başvuru tarihinden itibaren bir sene içerisinde olmalıdır. Eğer bahsettiğimiz gibi bir transfer yapamıyorsanız, BASI, iptal tarihinden veya transfer talebinden bağımsız olarak size bir iade yapmak zorunluluğunda değildir.

Sınav ücretleri iade ve transfer edilemez.
İade koşullarımız kayıt olduğunuz programın Kayıt Anlaşması’nda detaylı bir şekilde belirtilmiştir. Web sitesi ve Kayıt Anlaşması arasında bir tutarsızlık olur ise, Kayıt Anlaşması doğru olarak kabul edilecektir.


web analytics